Vojna vakcín.

RNA očkovanie takmer premieňa človeka na GMO (geneticky modifikovaný organizmus), i keď nie v pravom slova zmysle a aj s predpokladom, že len dočasne. Presnejší názov by bol génová terapia.

Vojna (výrobcov) vakcín, vakcinačných programov  a teda aj pohľadov na zdravie sa stupňuje. Proti sebe stoja rôzne druhy vakcín. Hlavné výhody a teda aj nevýhody týchto druhov vakcín sú už dnes jasné. Dnešné vakcíny môžeme rozdeliť v zásade na: živé – inaktivované – rekombinantné, ktoré sú dnes „náhle“ doplnené o tzv. mRNA vakcíny, no nič také, nebolo doteraz v tak masívnom meradle použité.

Všetky majú približne rovnakú účinnosť – 90 – 95%. Prvá vakcína – ruský „Sputnik“ – je „klasický vektor“, vytvára dobrú imunitu, je lacnejší, ľahšie sa prepravuje a ľahšie sa skladuje. Humánnejší a demokratickejší “Západ” má vakcíny drahšie, náročnejšie na logistiku, ale ľahšie, rýchlejšie a lacnejšie sa vyrábajú. Hlavným rozdielom je však bezpečnosť. Veľmi aktívne sa síce v médiách píše, že „Sputnik“ nebol dostatočne testovaný a „mRNA“ vakcíny sú v tomto smere bezchybné. Avšak je to naozaj tak??

Pre človeka, ktorý tomu rozumie, je to pre túto chvíľu zmätočná informácia. Prečo? V USA boli obe vakcíny hodnotené FDA (Food and Drug Administration) podľa zrýchleného postupu a bez rozsiahleho testovania vedľajších účinkov. Vysvetľuje to potreba rýchleho vytvorenia vakcíny. Sám Donald Trump v uplynulých dňoch opakovane vyhlásil, že pomohol presadiť vakcíny prostredníctvom FDA. Možno je urazený, že predstavenie vakcíny Pfizer bolo načasované tak, aby sa zhodovalo s víťazstvom Josepha Bidena, a teraz sa to bude považovať za jeho úspech.

Ale to sú všetko malichernosti politikov. Dnes vôbec nič nevieme o možných medicínskych rizikách, je to niečo ako medicínska „mačka vo vreci“. Jedná sa najmä o takzvané mRNA vakcíny. Striktne povedané, nejde ani tak presne o vakcíny, fungujú totiž odlišne od všetkých doteraz používaných, zásadne sa od nich líšia mechanizmom účinku. De facto ich možno charakterizovať ako lieky na génovú terapiu, ale výrobcovia sa snažia na to nesústrediť pozornosť. RNA vakcíny sú úplne nové, skúsenosti s ich používaním u ľudí nikdy predtým neboli testované, a preto sú potrebné testy na bezpečnosť a nežiadúce účinky. Až donedávna však nebolo jasné, ako ich vôbec skontrolovať. Napríklad zamestnanci Vedeckého centra pre expertízu liečivých prípravkov Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie minulý rok napísali: „Žiadna krajina na svete doteraz nestanovila kritériá na kvalitu, predklinické štúdie, bezpečnosť a imunogénnosť RNA vakcín.“ To isté hovorí prof. Stefan Hockertz, imunológ, toxikológ, farmakológ a profesor na univerzite v Hamburgu, doterajší trvrdý zástanca očkovania, za čo bol kritizovaný, varuje pred „experimentom na ľuďoch“, pretože použite tzv. mRNA vakcín nebolo doteraz nikde schválené a ani štandardne testované.

Dlhodobé účinky takéhoto očkovania sú doteraz nevysvetlené, koniec koncov nepochopené a až „záhadné“. Existuje možnosť vzniku zriedkavých, ale závažných vedľajších účinkov, ktoré je možné zistiť iba pri testovaní veľkého počtu dobrovoľníkov. Potenciálnym rizikom vakcín RNA sú autoimunitné reakcie (pri ktorých vždy ide o nepríjemné a vážne ochorenia) a krvné zrazeniny. Možné sú aj vedľajšie účinky typické pre génovú terapiu. Avšak rovnako je tiež možné, že sa jedná o tak kvalitatívny skok v imunológii, o ktorom sa mnohým ani nesnívalo a plní sa sen niekoľkých, ktorí videli ďalej ako „hlúpy plebs“. Kiež, by to tak bolo!

Globálny očkovací experiment v.s. záchrana ľudstva

„Pri očkovaní RNA vakcínami človek sám produkuje koronavírusové antigény a imunitný systém potom na ne vytvára protilátky,“ vysvetľuje akademik Ruskej akadémie vied, vedecký riaditeľ Štátneho výskumného ústavu pre vakcíny a séra I. I. Mečnikova Vitaly Zverev. – Nemyslím si, že je to dobrý krok. Spočiatku bola táto technika vyvinutá na boj proti rakovine a existuje dôvod – liečiť takto vážne chorého človeka, ktorý čelí smrti. Tu sa bude takáto vakcína podávať zdravým ľuďom. Nepáči sa mi tento prístup. Ľudské telo sa do istej miery geneticky modifikuje – produkuje cudzorodý proteín (koronavírusový antigén) na základe RNA tohto vírusu, ktorá sa do neho vstrekne vo forme vakcíny. Čo sa bude diať ďalej, zatiaľ nikto nevie. V skutočnosti dodnes neexistuje ani jedna takáto úspešná vakcína, a preto je ťažké o nej hovoriť. Tieto dve vakcíny neboli schválené podľa bežných postupov, ale podľa “zrýchleného” postupu. A za taký krátky čas jednoducho nebolo možné získať odpovede na všetky otázky. A keďže je veľa nezodpovedaných otázok, je namieste maximálna obozretnosť a opatrnosť.“

„Pod rúškom“ pandémie v skutočnosti vkĺzavame do jednej z metód ľudskej genetickej modifikácie. V RNA vakcínach, na rozdiel od ostatných vakcín, neexistujú žiadne antigény vírusov! To je však samotná podstata očkovania, práve na týchto antigénoch naša imunita produkuje ochranné protilátky. RNA vakcíny obsahujú mierne upravený gén koronavírusu – takzvanú messenger RNA. Tá obsahuje informácie, ktoré kódujú hlavnú zbraň patogénu COVID-19 – S-proteín (takzvaný „hrot alebo tŕň“).

Táto RNA, keď sa už nachádza v ľudskej bunke, núti ju produkovať “tŕne” = S-proteín, podľa vlastného genetického kódu. To je podstata „genetickej modifikácie“ – vnútiť telu produkciu bielkovín, ktoré sú mu cudzie. GMO zemiaky teda syntetizujú látku, ktorá zabíja mandelinku zemiakovú pôvodom z Colorada, a sóju – bielkovinu, ktorá ju robí necitlivou na herbicíd glyfosát. Pri RNA vakcíne dochádza k syntéze S-proteínu koronavírusu. Jediný rozdiel je v tom, že pri klasickej technológii GMO je do genómu vložený gén kódujúci požadovaný proteín. A tu nie je vložený gén koronavírusu do genómu, ale do tela bunky a je cez vloženú mRNA (messenger RNA) okamžite nútený pracovať (syntetizovať) v ľudskej bunke S-proteíny. A až potom, ako sa vyvinú “tŕne”, začne proces typický pre vakcíny – tvorba protilátok na ne. Prof. Hockertz, ale nielen on, varuje pred prehnanou reakciou imunitného systému, cytokínovou búrkou a možnými skríženými reakciami, teda autoimunitným ochorením, ktoré sa podľa neho vyskytnú u 5% očkovaných.

Výrobca jednej vakcíny RNA už oznámil, že čoskoro vyrobí 1,3 miliardy dávok. To znamená, že toľko ľudí bude môcť vykonať experiment s “GMO” na sebe samých. Ale budú o tom vedieť? Koniec koncov, RNA vakcíny sú predkladané síce ako vakcíny, avšak ide o “lieky” geneticky modifikujúce tvorbu bielkovín v ľudských bunkách.

Očkovanie je liečebná metóda, ktorej patrí úcta a ktorá zachránila milióny ľudských životov. Vynálezcovia prvých očkovacích látok nevypadnú z učebníc pravdepodobne nikdy. Väčšina z nich testovala očkovacie látky na sebe samých, na rodinách. Kritériom úcty je bezpečnosť a účinnosť, to znamená riziko z poškodenia liekom nemôže prevyšovať riziko z poškodenia samotným ochorením. Spájanie ľudí opatrných a mysliacich v dimenziách určitých poznatkov s „antivaxerstvom“ je plytké, až hlúpe a stádovité.

P.S.: Ak by náhodou niekto nevedel, čo sú to autoimunitné ochorenia, tak sem patrí: reumatoidná arthritída, sclerosis multiplex, atď – koniec koncov – Wikipédia: https://sk.wikipedia.org/wiki/Autoimunitná_choroba

Zdroje:

http://www.medialog.sk/co-mozno-neviete-o-ockovani-druhy-vakcin-zive-inaktivovane-rekombinantne-charakteristika/

https://www.epis.sk/InformacnaCast/Ockovanie.aspx

https://www.spiegel.de/gesundheit/diagnose/schweinegrippe-impfstoff-pandemrix-risiken-wurden-ignoriert-a-1229144.html

https://reitschuster.de/post/die-impfung-ist-ein-experiment-an-menschen/

https://aif.ru/health/life/voyna_vakcin_zapadnye_privivki_prevrashchayut_cheloveka_v_gmo

https://www.microbiologyresearch.org/content/journal/jgv/10.1099/jgv.0.000494

https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMoa2022483

https://romanbednar.blog.pravda.sk/2020/12/11/expert-imunolog-prof-hockertz-korona-vakcina-je-len-experimentom-na-ludoch/

https://dennikn.sk/blog/2173982/ockovanie-proti-covidu-ma-s-ockovanim-spolocny-akurat-nazov-a-formu-aplikacie-ihlou/?fbclid=IwAR1zuoJrves9VN_4JRF5c1In5ec4inypn1Nlt8QNUUl6HEeGpfGpk2Mj4R8